Jak Założyć Google Moja Firma

google moja firma Oct 02, 2021
Lsypkes0rcmv1cgoawqe jak za oz yc google moja firma
SzkolenieSEO.pl
Jak Założyć Google Moja Firma
4:18
 

Google od dawna jest najlepszą wyszukiwarką i nie jest zaskoczeniem, że próbują przejąć inne aspekty działalności. Jeśli jeszcze nie wiesz jak skonfigurować Google Moja Firma, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Zawiera on przegląd, jak zrobić wpis do Google Moje Firma dla Twojego podmiotu gospodarczego, jak również kilka wskazówek, w jaki sposób korzystać z różnych funkcji.

Dlaczego powinieneś skonfigurować swoją firmę w Google Moja Firma?

Jednym z najprostszych sposobów na znalezienie klientów jest wyszukiwanie w Google.

Poprzez skonfigurowanie swojej firmy w Google Moja Firma, możesz zwiększyć widoczność i pojawić się na szczycie w wynikach lokalnych. Pomoże to ludziom łatwiej znaleźć Cię, gdy szukają produktów lub usług, które oferujesz w określonej lokalizacji (np. dzięki temu że Google zna kod pocztowy pod którym znajduje się Twoja firma).

Jak skonfigurować swoją firmę w Google Moja Firma

  1. Po pierwsze, przejdź do Google Moja Firma i zaloguj się na swoje konto Google.

  2. Po drugie, dodaj nazwę swojej firmy oraz wybierz odpowiednią kategorię dla swojego rodzaju działalności.

Uwaga: Warto do nazwy „dokleić” 1-3 słów określających generycznie czym zajmuje się Twoja firma. Załóżmy że zajmujesz się handlem biżuterią. Twój sklep zlokalizowany w Warszawie od trzech pokoleń nosi nazwę „Nowak i Synowie”. Warto wówczas w Google My Firma przemyśleć wpis jako np.

„Nowak i Synowie – Biżuteria Warszawa”

„Nowak i Synowie – Salon Jubilerski w Warszawie”

Jeśli chodzi o kategorie to postaraj się wybrać maksymalną jakie znajdziesz a jakie mniej lub bardziej opisują Twój biznes. Jeśli jesteś jubilerem który od czasu do czasu zajmuje się również zegarmistrzostwem to nie bój się umieścić swojego wpisu zarówno w jednej jak i drugiej kategorii

  1. Po trzecie dodaj lokalizację swojej firmy, jeśli masz fizyczny sklep, który mogą odwiedzić Twoi klienci, umieść go tam.

  2. Po czwarte wypełnij swoje dane kontaktowe; możesz dodać swój numer telefonu, adres e-mail i stronę internetową. Postaraj się zawsze używać adresu zapisanego dokładnie w ten sam sposób.

Na koniec kliknij na przycisk zakończ, aby zakończyć wpis w Google Moja Firma.

Weryfikacja konta

Po wybraniu nazwy, lokalizacji i kategorii dla swojej firmy, nadszedł czas na weryfikację konta. Weryfikacja konta jest prosta. Po otwarciu Google Moja Firma Zobaczysz opcję "Zweryfikuj wpis". Wybierz, czy chcesz zweryfikować przez telefon lub pocztówkę (ta metoda jest wolniejsza). 

Jak zoptymalizować swoją Google Moja Firma

- Wykorzystaj wszystkie dostępne narzędzia, aby połączyć się z użytkownikami, którzy szukają tego, co masz w ofercie właśnie teraz! 

- Dodawanie wysokiej jakości zdjęć to tylko jeden ze sposobów, w jaki firmy zwiększają swoją widoczność w Google.

- Regularnie udostępniaj treści związane z Twoją branżą poprzez opcję postów. Te nie tylko przyciągną nowych odwiedzających, ale także pomogą wyróżnić się z innych wyników.

- Optymalizuj metatagi - Google używa słów kluczowych z tytułu i opisu.

- Ważne jest również dostarczenie odpowiednich informacji dla odwiedzających, więc nie zapomnij o umieszczeniu szczegółów takich jak godziny otwarcia, lokalizacja itp.

- Recenzje są bardzo istotnym elementem Twojego wpisu. Zmotywuj swoich klientów do umieszczania ich; idealnie jeśli w opiniach znajdą się słowa kluczowe; nie zapomnij odpowiedzieć na każdą z pozostawionych przez klienta opinii.

Rozwiązywanie wspólnych problemów z konfiguracją konta

Jeśli masz problemy z konfiguracją konta Google Moja Firma, istnieje szansa, że może to być spowodowane następującymi sytuacjami.

- Ktoś inny mógł wcześniej założyć konto o tej samej nazwie, ale użył innych informacji kontaktowych lub adresu strony internetowej

- Podany adres jest adresem wirtualnym (skrytką pocztową) 

Podsumowanie

Konfigurowanie firmy w Google My Business jest prostym procesem, ale istnieją kroki, które pozwolą nieco poprawić wyniki w wyszukiwaniu. Ważne jest również, aby firmy posiadające wiele lokalizacji lub franczyzę posiadały dokładne informacje tak, aby klienci mogli je znaleźć podczas wyszukiwania online. Stała optymalizacja wpisu poprawi Twoją pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sed sapien quam. Sed dapibus est id enim facilisis, at posuere turpis adipiscing. Quisque sit amet dui dui.
Call To Action

Stay connected with news and updates!

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.
Don't worry, your information will not be shared.

We hate SPAM. We will never sell your information, for any reason.